Telegram Bot Nasıl Eklenir?

Telegram Bot Nasıl Eklenir?

Telegram gruba bot ekleme işlemini kitlenize uygun bir şekilde yaparsanız gruplarınızı daha işlevsel hale getirebilirsiniz. Anlık mesajlaşma ve medya gönderim uygulaması telegram uygulaması için rehber içerik hazırladık. Telegram uygulaması ile yeni tanışan kişiler Telegram Bot Nasıl Eklenir? İşlemi gibi merak ettiği konulara Sosyal Gruplar sitesi ile cevap buluyoruz.  Telegram bot ekleme işlemini nasıl yapabileceğinizi resimli ve yazılı olarak anlattık. Telegram bot silme işlemini yapmak için botu grubunuzdan kaldırmanız yeterli olacaktır. Grubunuza ekleyebileceğiniz tüm botlar için Telegram Botları adlı içeriğimize bakabilirsiniz.

Telegram botları sadece yöneticisi olduğunuz gruplara eklenebiliyor. Telegram kanallarına bot eklenmez. Telegram gruba bot bağlama işlemini yapamadıysanız yorum alanından bize yazabilirsiniz.

Telegram Bot Ayarları ve Kurulumu

Telegram’ın en çok kullanılan Telegram botları için hazırlamış olduğumuz rehber sayfalara bakmanızı öneriyoruz.

Başa dön ↑

Telegram Bot Ekleme Resimli Anlatım

Telegram bot ekleme rose ve diğerleri için oluşturduğumuz sayfalar yazının sonunda bulunuyor.

Başa dön ↑

Telegram Bot Ekleme

Telegram grubunuz yoksa ve grup oluşturmayı bilmiyorsan Telegram Grup Açma konulu yazımıza bakabilirsin.

  1. Telegram uygulamasını açın, cihazınızda Telegram mevcut değilse Telegram İndir bağlantısına tıklayın.
  2. Grubunuza ekleyeceğiniz botu belirledikten sonra işleme devam edelim. Bu rehberde Gruba Rose Bot Ekleme işlemini anlattık göz atabilirsiniz. Diğer botların gruba eklenişi aynıdır.
  3. Telegram arama çubuğuna botun adını yazın veya hazırlamış olduğumuz bot listesi içerisindeki linklere tıklayıp bota erişin.
  4. Bota erişim sağladıktan sonra botun üstüne tıklayın.  Karşınıza botun açıklaması ve linki olan alan açılacak.
  5. Sağ üst tarafta bulunan sekme ikonuna tıklayın ve “Gruba Ekle” yazısına tıklayın.
  6. Oluşturmuş olduğunuz grubu seçin karşınıza … kişisini eklemek ister misin? Sorusu çıkacak Ekle seçeneğini seçin ve botu gruba ekleme işlemini tamamlayın.
  7. Telegram bot ekleme işlemi tamamlandı telegram bot ayarları nasıl yapılır merak ediyorsanız ilgili rehber yazılarımıza bakın.
  8. Botu gruba ekledikten sonra yetki vermeniz gerekmektedir. Grupta abonelere tıkladıktan ve bota yönetici yetkisi verdikten sonra bot hazır hale gelecektir.

Tags:

1 Yorum
  1. Sonunda telegram grubuma bot ekleyebildim sağolun. Grubumu da sitenize ekledim umarım onaylarsınız.

Yorum Yap

Telegram Grupları
Logo
Yeni Hesap Aç
Şifre Sıfırla